Islandia czy to miejsce z tej planety? – Zobacz koniecznie

Islandia czy to miejsce z tej planety – kiedy zobaczysz te zdjęcia możesz tak pomyśleć. Nawet jeśli żyjecie pod kamieniem, musieliście już słyszeć, że Islandia jest jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Mieszka tam tylko około 320 000 ludzi, a teraz kraj staje się pełen turystów przybywających z całego świata, aby zobaczyć jego bogatą przyrodę. Ryczące wulkany, głębokie fiordy, ostre góry i lodowce, kraj ma wszystko pod swoim dachem.

Islandia czy to miejsce z tej planety

Nieprzekonany? Zobacz listę zebranych najlepszych zdjęć Islandii, które udało się znaleźć.
Rzadko zaludniona wyspa znajduje się w pobliżu wierzchołka świata. Wiele nowych lotów otwiera się ostatnio na Islandię. Jeśli szukasz wystarczająco długo, możesz znaleźć tanie bilety, ale może to być jedyna rzecz, której możesz się spodziewać. Jedzenie, pobyt w hotelach, wynajmowanie samochodu – są one drogie, na przykład typowy posiłek kosztuje około 40 $. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, dobrze jest podróżować zimą, ponieważ wszystko jest trochę taniej, chociaż będziesz miał mniej godzin światła dziennego. Na plus, możesz mieć szczęście i zobaczyć Zorzę Polarną. Jeśli podróżujesz w lecie, będziesz mieć wszystko, czego potrzebujesz, aby zobaczyć wiele w ciągu jednego dnia, ponieważ noc prawie nigdy nie nadejdzie. Z drugiej strony najsłynniejsze zabytki zapełnią się turystami. Dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest pozostanie w namiotach lub znalezienie hosta Couchsurfing zamiast chodzenia do hotelu. Ciesz się zdjęciami!

Islandia jak miejsce nie z tej planety - 1
« 1 z 43 »
Dla każdego, kto chce uchwycić obrazy przepięknych krajobrazów wypełnionych surową siłą, Islandia jest koniecznością. Pamiętaj jednak, że czasami najlepiej jest odłożyć kamerę i po prostu cieszyć się widokiem.
Islandia jest wyjątkowa ze względu na swoją dualność: poza gigantycznymi wulkanami, gejzery, ogromne pola lawy i jeziora termalne, jest znana jako kraj lodu, ponieważ większość jego powierzchni pokrywają lodowce. Jeśli odwiedzimy Islandię we właściwej porze roku, będziemy świadkami piękna Aurory Borealis, znanej również jako zorza polarna.

Author: Marlen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *