Najciekawsze miejsca na ziemi – GALERIA

Najciekawsze miejsca na ziemi, bo nasz świat pełen jest nieopisanego piękna, zarówno stworzonego przez człowieka, jak i naturalnego, i trudno powiedzieć, czy jedno życie wystarczyłoby, aby naprawdę doświadczyć tego wszystkiego. Pozwól swojemu umysłowi dotrzeć do najpiękniejszych miejsc na świecie. Poznaj wspaniałe dzieła architektoniczne, tropikalny raj i małe skandynawskie miasteczko. Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz na świecie, są niesamowite miejsca do odwiedzenia i zabytki architektoniczne do zobaczenia. Szczerze mówiąc, istnieją tysiące miejsc, które mogłyby stworzyć tę listę, ale mam nadzieję, że ta lista zapewnia sprawiedliwość tym, którzy zostali pominięci. Większość z nas prawdopodobnie nigdy nie zobaczy wszystkiego, co świat ma do zaoferowania, ale warto spróbować!

Najciekawsze miejsca na ziemi

Angel Falls, Wenezuela
Najwyższy wodospad świata (wpada do Río Churún, dopływu rzeki Caroni), położony w Wenezueli, na wyżynie La Gran Sabana. Jego wody wypływają z północnego stoku Płaskowyżu Auyantepui. Wysokość wodospadu wynosi ok. 979 metrów.

Burdż al-Arab, Dubaj, ZEA
Znajduje się w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, i stanowi część kompleksu wypoczynkowego Jumeirah Beach Resort. Budynek hotelu stoi na sztucznej wyspie położonej 280 m od plaży w Zatoce Perskiej. Kształtem przypomina żagiel, ma 321 m wysokości.

Castelmezzano, Włochy
Jednodniowa wycieczka do Castelmezzano to dobry pomysł jeśli spędzamy wakacje na południu Włoch. Z południowych plaż w zależności od miejsca jest tu 100-150 km. W X w. n.e. najazdy obcych wojsk zmusiły mieszkańców to przeniesienia miasta w wyższe partie gór. Strome skaliste szczyty stanowiły naturalną granicę obronną przed wrogami.

Cavallo, Korsyka
Cavallo oferuje mnóstwo ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych zarówno na wycieczkę po mieście jak i pobyt weekendowy.

Cefalu, Sycylia
Charakterystycznym punktem i cechą wyróżniającą Cefalu jest – obok pięknej, piaszczystej plaży i normańskiej katedry – specyficzne położenie, skała, a właściwie urwisko u stóp którego rozłożyła się średniowieczna zabudowa miasteczka.

Crocosaurus Cove Aquarium, Australia
Crocosaurus Cove, położone w sercu miasta Darwin, pozwala odwiedzającym na unikalny, bliski i osobisty widok słynnych australijskich krokodyli morskich.

Four Seasons, Szanghaj
Odwiedź Four Seasons Hotel Shanghai w Puxi – luksusowy hotel oferujący 37 pięter pokoi gościnnych, wspaniałe chińskie spa i wybór renomowanych restauracji.

Glaciar Perito Moreno, Argentyna
Perito Moreno (hiszp. Glaciar Perito Moreno) – lodowiec w Parku Narodowym Los Glaciares w południowo-zachodniej prowincji Santa Cruz w Argentynie. Jest to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych w argentyńskiej Patagonii.

Goa, Indie
Goa znajduje się na terytorium Indii, na Oceanie Indyjskim. Co roku przyjeżdżają tam tysiące turystów, spragnionych prawdziwej egzotyki. Stosunkowo niskie ceny zorganizowanych wczasów na Goa sprawiają, że wielu podróżnych może pozwolić sobie na luksus wypoczynku na tamtejszych przepięknych, białych plażach.

Grand Solmar Land’s End Resort, Meksyk
Grand Solmar Land’S End Resort & Spa jest 6-piętrowym hotelem usytuowanym w morskiej dzielnicy Cabo San Lucas, w 16 km od. Grand Theft Auto. Swoim gościom oferuje luksusowe pokoje z oszałamiającym widokiem na morze. Od 2011 roku, ten imponujący hotel przyciąga klientów organicznym stylem w architekturze.

Angel Falls, Wenezuela
« 1 z 26 »Grota Fingala, Hebrydy, Szkocja
Grota Fingala to morska jaskinia na niezamieszkanej wyspie Staffa należącej do archipelagu Hebrydów Wewnętrznych w Szkocji, część Narodowego Rezerwatu Przyrody.

Guadalupe River, Teksas, USA
Rzeka Guadalupe biegnie od Hrabstwa Kerr w Teksasie do zatoki San Antonio nad Zatoką Meksykańską. Jest popularnym celem raftingu, wędkarstwa muchowego i kajakarstwa.

Harbour Grand Kowloon Hotel, Hongkong
Obiekt Harbour Grand Kowloon to luksusowy pięciogwiazdkowy hotel położony na nabrzeżu w regionie Koulun.

Hocking Hills State Park, USA

Park stanowy Hocking Hills jest nieciągłym parkiem państwowym w regionie Hocking Hills w hrabstwie Hocking w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych; jest przyległy do ​​Hocking State Forest. W parku znajduje się kilka spektakularnych formacji skalnych.

Lagos, Portugalia
Igreja de Santo António z najciekawszym wnętrzem spośród kościołów w Lagos, bogato malowane sklepienie zostało odbudowane po zniszczeniu podczas trzęsienia ziemi w 1755 roku.

LeCrans Hotel, Szwajcaria
Dla miłośników Szwajcarskich Hoteli Deluxe. Luksusowa atmosfera i komfort mogą tutaj konkurować ze wspaniałym widokiem na Crans Montana.

Marieta Islands, Puerto Vallarta, Meksyk
Wyspy Marietas zostały pierwotnie utworzone wiele tysięcy lat temu przez aktywność wulkaniczną i są całkowicie niezamieszkane. Wyspy znajdują się około godziny jazdy łodzią na zachód-północny zachód od wybrzeża Puerto Vallarta i są odwiedzane codziennie przez setki turystów, ale nikt nie może legalnie postawić stopę na wyspach.

Noho National Park, Kanada
Park narodowy położony w południowo-wschodniej części Terytoriów Północno-Zachodnich, w Kanadzie. Park został utworzony w 1976, na powierzchni 4766 km2. Nazwa parku pochodzi od słowa nahanni, które w języku Indian Dene oznacza “duch”.

Phi Phi Island, Tajlandia
Niektórzy mówią, że to najpiękniejsze wyspy w Tajlandii, albo nawet w całej Azji. Ko Phi Phi. Podobnie jak cała Tajlandia, Phi Phi utkana jest z kontrastów.

Portofino, Włochy
Jedna z najbardziej ekskluzywnych małych miejscowości wypoczynkowych we Włoszech. W miasteczku znajduje się niewielki port jachtowy, a przy nim butiki słynnych domów mody. Duża popularność wśród celebrytów sprawiła, że tutejsze hotele i restauracje należą do najdroższych na Riwierze Włoskiej.

Poseidon Undersea Resort, Fidżi
Mnóstwo jest przygód dla poszukiwaczy przygód, którzy chcą odkryć niewyobrażalne, jak manewrowanie osobistym okrętu podwodnego Triton przez lagunę, odkrywanie głębi oceanu jako pasażerowi luksusowej łodzi podwodnej o długości 1000 stóp i nurkowanie w dziewiczych wodach.

Tahiti, Polinezja Francuska
Mroczne tajemnice Tahiti. Tahiti to główna wyspa w Polinezji Francuskiej (czasem cała Polinezja Francuska nazywana jest Tahiti, ale Tahiti to tylko jedna z wysp), która leży gdzieś na środku Oceanu Spokojnego.

Tayrona National Park, Kolumbia
Parque Nacional Natural Tayrona to magiczny kawałek karaibskiego wybrzeża Kolumbii, ze wspaniałymi odcinkami złotej, piaszczystej plaży wspartej palmami kokosowymi i gęstym lasem deszczowym. Za nim wznoszą się strome zbocza Sierra Nevada de Santa Marta, najwyższego na świecie pasma górskiego wybrzeża.

Tham Nam Lang Cave, Pang Mapha, Tajlandia
Jaskinia Nam Lod to jaskinia z rzeką pośrodku. Turyści są zachęcani do przejażdżki po tratwie, aby odwiedzić wnętrze. Jaskinia jest bardzo duża i składa się z wielu interesujących miejsc, takich jak potok Nam Lang, który przepływa przez jaskinię Nam Lod i tworzy stalagmity i stalaktyty. Z oczywistego starożytnego wyposażenia jaskini wynika, że ​​jaskinia ma około 2000 lat.

Wyspa Galešnja, Chorwacja
Wszystkie wyspy łączy nieskazitelnie czysta przyroda, bujna roślinność i piękne krajobrazy.

Zamek Hohenzollern, Niemcy
Siedziba niegdyś rządzącej niemieckiej dynastii Hohenzollernów ze Szwabii.

Author: Marlen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *